Remont łazienki z całą pewnością jest zadaniem wymagającym od nas wiele cierpliwości i czasu. Nie wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model płytek, a także określić ile z nich musimy zakupić. Aby w pełni cieszyć się radością z nowej łazienki powinniśmy też przygotować się do montażu płytek łazienkowych, aby proces ten przebiegał w pełni sprawnie. Jedynie odpowiednio położone płytki pozwolą nam w pełni cieszyć się zachwycającym efektem końcowym.

Na początku powinniśmy przygotować podłoże do płytek bez względu na to czy będziemy montować płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań takiej Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde czy innej ze znanych firm. Podłoże pod płytki stanowi zwykle betonowa wylewka. Musi być ona równa i cienka, ponieważ na podłodze cienkowarstwowej najłatwiej nakłada się płytki. Musi być ona idealnie wyrównana i czysta – pozbawiona kurzu, tłuszczu i innych zabrudzeń. Zanim zaczniemy kleić na niej płytki powinniśmy pomalować ją emulsją gruntującą. Większy problem stanowi nakładanie i przygotowanie do nałożenia płytki ścian w łazience. Ściany powinniśmy pokryć emulsją do podłoży niechłonnych,która przygotuje grunt pod zaprawę.

Kolejnym ważnym elementem o który powinniśmy zadbać jest szczelność łazienki czyli ograniczenie wpływu jej wilgotności. Często bowiem podłoga w łazience ulega zalaniu po wyjściu z wanny czy prysznica dlatego też nie powinno nas dziwić szczególne dbanie o ten aspekt. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi to po pewnym czasie źle przymocowane płytki zaczną się odklejać. O szczelność powinniśmy zadbać zwłaszcza w takich miejscach jak kabina prysznicowa czy okolice zlewu, wpusty podłogowe czy kratki ściekowe. Warto w tych miejscach użyć taśmy lub kołnierze izolujące. Zwykle wykonywane są one z elastanu czy polipropylenu, co gwarantuje, że są one odporne na działanie wilgoci czy chemikaliów. Wracając do płytek, to z pewnością warto zainwestować w wodoodporne płyty gipsowo-kartonowe, które gwarantują idealną gładkość i odporność na chłonność wody. Aby nasze płytki trzymały się mocno podłogi czy ściany powinniśmy zakupić dobrej jakości klej do mocowania, a także zaprawę. Do montażu płytek na podłodze najlepiej wybrać klej samorozpływowy, który cechuje się dużą elastycznością. Idealnie wypełniają one przestrzeń płytki, dzięki czemu uzyskujemy stuprocentową pewność, że płytka idealnie leży i nie będzie się przesuwała. Co do zaprawy, to jeżeli podłoże jest równe możemy wybrać zaprawę cienkowarstwową, w przeciwnym wypadku najlepiej wybrać tę grubowarstwową.
Tak zaopatrzeni w zakupy możemy przystąpić już do montażu płytek na podłodze, a później cieszyć się wykonanym zadaniem.

alumex-logo