Samochód zbudowany jest z szeregu elementów, o których istnieniu czasem nie mamy pojęcia. Gdy więc nasz samochód odmawia posłuszeństwa zastanawiamy się co tak naprawdę się stało. Co zrobić kiedy okaże się, że wybrakowanym, czy wyeksploatowanym elementem jest turbosprężarka? Gdzie szukać fachowej pomocy do jej naprawy?

Naprawa turbosprężarek jest niezwykle trudna i czasochłonna, ponieważ są one urządzeniami złożonymi. Zanim więc postanowimy sami sprawdzić swoje umiejętności mechanika samochodowego może warto poszukać w okolicy dobrego fachowca, który zajmie się tym zagadnieniem na profesjonalnym poziomie. Turbosprężarka to element silnika, który powstał jako kompromis między chęcią zwiększenia mocy silnika, a obniżeniem jego wagi i zmniejszeniem zużycia paliwa – a co za tym idzie opłat związanych z użyciem auta. Konstrukcja turbosprężarki pozwala na zwiększenie ciśnienia powietrza wpadającego do silnia, poprzez wykorzystanie energii wypuszczanych spalin. Często awaria turbosprężarki wiąże się ze zniszczeniem, zużyciem lub zapchaniem się jednaj z kluczowych części sprzętu, czyli turbiny lub sprężarki, które zamontowane są na jednej osi. Zepsucie się jednak z nich uniemożliwia pracę całego mechanizmu, ponieważ niemożliwe staje się nakierowanie gazów wylotowych na turbinę napędzającą wirnik sprężarki i wtłoczenie do cylindra większej ilości powietrza.

Aby więc naprawić sprzęt wybrać powinniśmy osobę, która zna się nie tylko na turbosprężarkach, ale także autach i ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Firmą taką jest firma KRAMEX, która od kilkunastu lat świadczy usługi z zakresu regeneracji turbin. Wszyscy pracownicy firmy to profesjonaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wykonują ją w pełni świadomie. Regeneracja turbosprężarek od tak dawna daje im przewagę nad młodszymi kolegami, którzy dopiero uczą się zawodu. Dzięki firmie jak ta możemy być pewni, że nasza turbosprężarka zostanie idealnie zregenerowana, a nasz samochód będzie działał jak nowy.